Každý z rodičů dává přednost jinému stylu. To se odráží i při výběru dětských kočárků. Někdo investuje do luxusního kočárku, který připomíná staré časy, další z rodičů miminku zakoupí sportovní kočárek s přehazovací rukojetí. Jedná se o model, s nímž je radost vyrazit na delší procházky, ale ideálně se hodí i do městských ulic nebo rozlehlých nákupních center.

Jednoduchá manipulace

S praktickou přehazovací rukojetí se velmi snadno manipuluje. Avšak to není jediná výhoda! Tento typ sportovního kočárku dále poskytuje dostatek prostoru, je pohodlný a v rozloženém stavu i dobře skladný. Bývá vyroben z prvotřídního materiálu, a nechybí mu certifikát bezpečnosti a hygieny. Komfort dítěti poskytuje i kvalitní sedačka, která je plně polohovatelná.

Moderní sportovní kočárek s přehazovací rukojetí může disponovat také zesíleným rámem, pro perfektní tlumení nárazu, plus dvojím regulovatelným odpružením. Doporučená nosnost těchto typů kočárků se pohybuje okolo 20 kg.

Standardní vybavení

To, co rodiče při výběru a nákupu kočárků vždy zajímá, je také jejich standardní výbava, včetně příslušenství. Sportovní kočárek s přehazovací rukojetí bývá obvykle doplněn o prostorný a výborně přístupný košík, 5bodové bezpečnostní pásy, praktický nánožník, sportovní madlo, pláštěnku apod.

Skvělé jsou i technické parametry sportovních kočárků, které disponují přehazovací rukojetí. Výhodou je například nastavitelná čtyřstupňová zádová opěrka, a nastavit lze dítěti také opěrku nohou. Součástí kočárku jsou i velmi kvalitní gumová kola a elegantní disky.

Barvy na výběr

Sportovní kočárek s přehazovací rukojetí se může pyšnit moderním a nadčasovým designem a zakoupit jej můžete v různém barevném provedení. K oblíbeným barvám patří třeba oranžová, červená, stříbrná, růžová, bronzová, světle zelená nebo modrá.