K doplňkům, které rodiče po narození dalšího potomka pořizují, patří i praktické stupátko ke kočárku. Na trhu jsou k dostání různé typy kvalitních stupátek, s odlišnými rozměry i provedením. K oblíbeným modelům patří především univerzální stupátka, která jsou určena například pro děti od dvou do pěti let (do hmotnosti 20 či 22 kg).

Variabilnost stupátek

Zákazníci často kladou důraz na to, aby stupátko ke kočárku bylo variabilní. Díky unikátním teleskopickým nohám je možné jej přidělat téměř ke všem kočárkům (od hlubokých, přes sportovní až po golfové). Kolečka bývají odpružená, s protiskluzovým povrchem, a délka tyčí je snadno nastavitelná. Variabilní stupátko ke kočárku lze připevnit například látkovými pásky.

Jednoduchá instalace

Častým dotazem zákazníků je, zda lze stupátko za kočárek opravdu snadno instalovat. U některých typů je to možné – dokonce bez jakéhokoliv nářadí. K pohodlné přepravě druhého dítěte je důležité, aby stupátko ke kočárku disponovalo prostornou plochou a bezpečnostní (zvýšenou) hranou. Pokud se tedy vypravíte se dvěma malými dětmi na procházku a to větší, které už chodí po svých, začnou bolet nožky, stupátko se vám bude rozhodně hodit!

I do nerovného terénu

Výhodou řady stupátek je, že zvládnou absolvovat také nerovný a těžký terén. Nemusíte se tedy bát vyrazit na výlet s oběma potomky. Vzhledem k tomu, že kvalitní stupátka za kočárek mají dostatečnou vzdálenost od země, nepřekáží v chůzi rodiči, který dětský kočár veze. Pro snadné překonávání terénních nerovností je vhodné použít také popruh, který lze jednoduše zavěsit na rukojeť kočárku.

Jaké jsou další výhody…

Velkou předností většiny typů stupátek je možnost nastavení různé výšky i šířky, včetně uchycení na konstrukce různého průměru. Ideální jsou také už zmiňovaná odpružená kolečka nebo protiskluzová plocha ke stání. Závěsné stupátko může být vyrobeno například z plastu, často ve stejném barevném provedení jako pogumovaná kolečka.