Praktická a hebká deka do kočárku má skutečně mnohostranné využití. Zajišťuje například tepelný komfort miminka či batolete uvnitř dětského kočáru. Měkkou deku je možné použít také pro přenášení dítěte podobně jako v zavinovačce, případně coby podložku při přebalování. Dětské deky se v současné době vyrábějí z vysoce kvalitních a velice příjemných materiálů. K dostání jsou samozřejmě v různém barevném provedení.

Deky s pohádkovými postavičkami

K velmi oblíbenému materiálu, z něhož bývá často deka do kočárku vyrobena, patří kvalitní fleece. K jeho přednostem se mimo jiné řadí to, že je upraven proti nepříjemnému žmolkování. Fleece deky existují v mnoha barvách a na první pohled zaujmou i hezkými motivy. Třeba v podobě populárních pohádkových postaviček, jako jsou Křemílek a Vochomůrka, Krteček apod.

Pro chladné i teplejší dny

Deku do kočárku lze využít především v chladnějším počasí, avšak existují i dětské deky pro letní období. V nepříjemných sychravých dnech se v kočárcích uplatní například fleecové deky, zatímco v létě je možné děťátko přikrýt lehkou dekou z bavlněného úpletu. Jedná se o materiál, který je velice příjemný na dotyk a ideálně se hodí i pro děti s citlivou pokožkou. Také bavlněná deka do kočárku se vyrábí v rozličných barvách (výšivka na dece je obvykle v barvě látky).

Jako vhodný materiál se při výrobě dětských dek osvědčil i stoprocentní akryl. V chladných dnech bude dítěti pod touto přikrývkou opravdu dobře. Akrylová deka do kočárku se také může pyšnit pěknými obrázkovými vzory, včetně malých medvídků, slůňat atd.

Přednosti dětských dek

Moderní deky do kočárků se vyznačují nejen kvalitním materiálem a hezkým designem, ale i mnoha jinými přednostmi. Mají například antibakteriální a hypoalergenní vlastnosti, neváží na sebe nečistoty a jsou příjemně měkké. Pořídit miminku hebkou přikrývku do kočárku se rozhodně vyplatí, a to i díky širokým možnostem použití.