K doplňkům, které je důležité k dětskému kočárku pořídit, patří i praktické a spolehlivé kšíry. K čemu vlastně slouží? Kvalitní kšíry do kočárku mají za úkol bezpečné upevnění dítěte, tak aby nedošlo k jeho vypadnutí. Zpravidla se hodí do všech typů dětských kočárů, a lze je využít také jako vodící kšíry pro učení chůze.

Nezbytný doplněk

Kšíry do kočárku jsou pro bezpečnost dítěte nezbytně důležité. Většina výrobců bezpečnostní pásy (neboli kšíry) dodává již v základní výbavě, společně s dětskými kočárky. Aby kšíry skutečně sloužily svému účelu, je nutné jejich vysoce kvalitní zpracování. Výhodné je, že přezky kšír je možné regulovat, a tím je lze přizpůsobit velikosti vašeho dítěte. Co se týká věku, bezpečnostní kšíry jsou určeny dětem od šesti měsíců do čtyř let.

Kvalitní popruhy

Bezpečné kšíry do kočárku se používají k omezení pohybu dítěte, a proto musí disponovat pohodlnými popruhy. Výrobci zhotovují popruhy s posuvnou délkou ramínek, pasovým řemínkem a úchytnými řemínky. Délku ramínek a pasového řemínku je třeba upravit tak, aby popruhy nebyly na těle děťátka volné a nemohlo se z nich samo pohybem vysvléci. Pasová přezka popruhu je umístěna na zádech dětí, jinak by si ji mohly samy rozepnout.

Přichycení kšír ke kočárku

Jde-li o správné přichycení kšír, provádí se například pomocí karabinky a vhodného (pevného) bodu na kočárku. Jiný způsob uchycení nabízí popruh kolem konstrukce dětského kočáru (v tomto případě se karabinka zapne za trojúhelník na úchytném řemínku).

Obvykle jsou popruhy pošity vlněnou plstí, která brání poškrábání dítěte popruhem. Důležité je to zvláště v letních měsících, kdy je batole oblečeno třeba jen v tenkém tílku. Popruhy samozřejmě můžete i prát. Moderní kšíry do kočárku mohou mít i velice pevné spony a obsahují také speciální pásek, který lze použít k výuce prvních krůčků.